117 bodů stačilo Apple iPhone 11 Pro Max pouze na sdílené třetí až páté místo v žebříčku DxOMark

Apple iPhone 11 Pro Max je nejnovější a největší vlajkovou lodí společnosti Apple, která je vybavena 6,5palcovým displejem Super Retina XDR OLED, nejnovější čipovou sadou A13 a až 512 GB interního úložiště. Je to také první iPhone, který přichází s trojitým fotoaparátem. Vedle primárního širokoúhlého fotoaparátu a teleobjektivu, které nabízejí stejnou ohniskovou vzdálenost jako u předchůdce XS Max, je nyní k dispozici také ultra široký fotoaparát se zorným polem ekvivalentním 13 mm.

Na zpracování obrazu dohlíží nová technologie Deep Fusion a pixel-by-pixel optimalizaci pro lepší textury, nižší šum a širší dynamický rozsah.

Hlavní specifikace fotoaparátů:

  • Primární: 12Mp 1 / 2,55 ″ senzor, 26mm ekvivalentní clona s clonou, 1,8 m, PDAF , OIS
  • Extrémně široký: 12Mp senzor, 13mm ekvivalentní clona f / 2,4-clona
  • Teleobjektiv: 12Mp 1 / 3,4 ″ senzor, 52mm ekvivalentní clona s f / 2,0 clonou, PDAF, OIS
  • Quad-LED duální blesk
  • 4K video, 2160p / 60fps (výchozí 1080p / 30fps)

Skvělé barvy

Fotoaparát v testech DxOMark fungoval velmi dobře ve většině oblastí, ale některé výzvy přetrvávají. Statické snímky obecně vykazují velmi dobrou expozici. Dynamický rozsah je velmi široký za jasného světla a ve vnitřních podmínkách. Celkově je iPhone mezi expozicemi nejlepší, ale pouze za velmi slabého osvětlení, stále nedokáže držet krok se zařízeními s většími obrazovými senzory, jako je například Huawei Mate 30 Pro. Stejně jako předchozí generace iPhone, i 11 Pro Max také velmi dobře hodnotí barvu a patří mezi nejlepší v této kategorii za všech světelných podmínek. U některých scén a v laboratorních testech je patrný mírně nazelenalý nádech, ale celková barva bývá velmi příjemná: mírně žlutý nádech dává některým scénám teplý pocit a velmi dobře funguje pro odstíny kůže v portrétech.

Deep Fusion

Díky nové technologii Deep Fusion společnosti Apple, která využívá strojové učení a ukládání obrázků, je nový iPhone výrazně vylepšen pro detaily a textury. Poskytuje velmi jemné detaily, jako jsou pihy, chlupy na domácích mazlíčcích a vzdálené listy, což z telefonu dělá skvělou volbu pro fotografování krajiny i portrétů. Pouze za slabého světla je pokles detailů zcela zřejmý, protože iPhone není schopen držet krok s těmi nejlepšími ve své třídě. Hluk je také vylepšen oproti XS Max, ale je stále viditelný téměř ve všech světelných podmínkách. Obrazové artefakty jsou však velmi dobře pod kontrolou, ale jen občas jsou viditelné jen některé světlice.

Bokeh

Při fotografování v režimu bokeh dosahuje nový iPhone dobrých výsledků, ale nepatří k nejlepším. Chyby odhadu hloubky jsou viditelné ve všech podmínkách, ale šum na objektech a pozadí je ve srovnání s iPhone XS Max vylepšen.

Teleobjektiv

Stejně jako jeho předchůdce, iPhone 11 Pro Max přichází s 2x teleobjektivem. Apple vylepšil kvalitu obrazu při zoomování a výsledky v krátké vzdálenosti jsou velmi dobré. Nejsou však úplně na úrovni s telefony, jako jsou například Huawei Mate 30 Pro a P30 Pro, a rozdíl se stává ještě zřetelnějším ve střední a dlouhé vzdálenosti: detaily klesají při zoomování a úroveň šumu může být docela vysoká za všech světelných podmínek.

Ultraširoký objektiv

Na druhém konci spektra zoomu je 11 Pro Max prvním iPhoneem s ultraširokouhlým objektivem a jeho čočka má jeden z nejširších zorných úhlů. Výsledky v kvalitě obrazu jsou slušné, ale stejně jako u téměř všech telefonů jsou daleko od kvality snímků z hlavního fotoaparátu. Barevné podání je pěkné a dynamický rozsah je v pořádku; navíc Apple ultra-wide poskytuje lepší textury než někteří konkurenti, ale úrovně šumu jsou ve srovnání vysoké. Blízko okrajů je viditelná deformace obličejů ( anamorfóza ).

Video

iPhone je jedním z mála zařízení, které disponuje HDR, což má za následek velmi široký dynamický rozsah; expozice je navíc ve většině podmínek dobrá. Barevné podání je příjemné a velmi podobné jako u statických fotografií, vyvážení bílé může být při natáčení v interiéru trochu nestabilní. Při rozlišení 4K zaznamenává 11 Pro Max vynikající detaily a šum je za jasného světla velmi nízký, i když při nahrávání v stmívatelných podmínkách se stává viditelnějším.

Fotografické skóre 124 bodů

Apple iPhone 11 Pro Max dosahuje fotografického skóre 124 bodů, čímž je zařazen do první desítky DxOMark žebříčku fotografií a je na stejné úrovni jako Samsung Galaxy S10 5G. Skóre fotografií se počítá z dílčích skóre při testech, které zkoumají různé aspekty výkonu zařízení pro statické obrazy za různých světelných podmínek. V této části se blíže podíváme na to, jak byla tato dílčí skóre stanovena, a porovnáme kvalitu obrazu s některými klíčovými konkurenty.

Expozice a kontrast

Skóre iPhone 11 Pro Max pro expozici patří k tomu nejlepšímu, co jsme viděli, díky velmi dobré expozici za všech podmínek až po nízké osvětlení a velmi širokému dynamickému rozsahu, který umožňuje zaznamenat jak světlé, tak i stínové detaily v obtížných podmínkách vysokého kontrastu.

Barvy

Barevné skóre iPhonu se blíží tomu nejlepšímu díky příjemnému podání barev a přesnému vyvážení bílé za všech světelných podmínek. Stejně jako v předchozích modelech i zde Apple vyladil fotoaparát tak, aby fotografie vycházely velmi mírně nažloutlé, což je v přijatelných mezích a ve většině situací je dosaženo příjemných výsledků. Funguje to zvláště dobře pro tóny pleti u portrétních snímků. Na některých vnitřních a laboratorních obrazech jsme pozorovali mírně nazelenalé obsazení, ale celkově je barva 11 Pro Max znatelným vylepšením oproti XS Max.

Automatické zaostření

Automatické zaostřování iPhone 11 Pro Max fungovalo velmi dobře v laboratorních testech i při fotografování v reálném životě. Je velmi rychlý a přesně za všech světelných podmínek zapíná. iPhone důsledně a rychle poskytuje dobré zaostření s krátkým i dlouhým zpožděním po rozostření fotoaparátu, a to i při slabém osvětlení.

Šum

Deep Fusion spojuje devět snímků pořízených při různých expozicích do jediného snímku. Fotoaparát průběžně vyrovnává obrazová data a čtyři snímky jsou již zaznamenány ještě před stisknutím tlačítka spouště. Jakmile je spoušť aktivována, fotoaparát přidá dlouhou expozici do souboru obrazových dat a potom Neural Engine zabere zlomek sekundy, aby vybral nejlepší snímky a optimalizoval je.

Zoom

Stejně jako jeho předchůdce XS Max i iPhone 11 Pro Max přichází s 2x optický zoom, který nabízí zorné pole ekvivalentní 52 mm. Díky tomuto nastavení dosahuje iPhone dobré výsledky zoomu na krátké vzdálenosti a zlepšenou kvalitu obrazu oproti XS Max, ale při středním a dlouhém dosahu nemůže držet krok s objektivy 3x a 5x optickým zoomem, od konkurentů Applu. Šum je viditelný za všech světelných podmínek, skóre zoomu iPhone je i přesto mezi nejlepšími pro fotoaparáty vybavené 2x optickým zoomem.

Ultraširoký fotoaparát

iPhone 11 Pro Max je první zařízení Apple vybavené ultraširokým fotoaparátem. Na 13 mm (měřeno 13,7 mm) nabízí jedno z nejširších zorných polí, které jsou v současné době k dispozici. Celkově je kvalita obrazu ultraširokého fotoaparátu docela daleko od úrovně primárního modulu, což platí pro většinu současných smartphonů.

Noční režim

S celkovým Nočním skóre 53 není zařízení iPhone 11 Pro Max zdaleka nejlepší zařízení, která jsme testovali v této kategorii. Snímky vykazují dobrou expozici, přirozené vyvážení bílé a podání barev, a to i v obtížných smíšených světelných situacích, a dobré tóny pleti při fotografování portrétů. Na druhou stranu jsme viděli oříznutí v osvětlených částech scény a mírné přízraky na pohybující se objekty.

Nejlepší nakonec – video

Apple iPhone 11 Pro Max s celkovým skóre videa 102 bodů má spolu s Xiaomi Mi CC9 Premium Edition nejlepší skóre videa v naší databázi. Celkové skóre videa je odvozeno od výkonu a výsledků napříč řadou atributů stejným způsobem jako skóre fotografie: Expozice (90), Barva (90), Autofokus (93), Textura (75), Šum (79), Artefakty (85), a stabilizace (94).

Ve výchozím nastavení iPhone 11 Pro Max zaznamenává video při rozlišení 1080p Full HD a 30 snímcích za sekundu, ale dosahuje nejlepších výsledků při rozlišení 4K. Uživatelé, kteří často přepínají mezi rozlišením videa a / nebo snímkovou frekvencí, budou rádi, že Apple tento proces velmi usnadnil, během nahrávání můžete jednoduše klepnout na několik tlačítek na obrazovce videa.

Videa obecně vykazují dobrou expozici a díky HDR mají velmi široký dynamický rozsah a zachycují vynikající detaily ve světlých i stínových oblastech snímku. Při velmi slabém osvětlení není expozice tak jasná jako ty nejlepší ve své třídě.

Systém automatického zaostření není nejrychlejší, ale je dostatečně rychlý. Dále je velmi stabilní, pracuje velmi hladce a poskytuje dobré sledování. Stejně jako v předchozích generacích iPhone přichází i 11 Pro Max s velmi dobrou stabilizací videa. Při záznamu během chůze jsou na stromech, budovách a jiných objektech viditelné deformace směrem k okrajům.

Zdroj: DxOMark